FloHome EC40

 

 Model EC40 został zbudowany pod zamówienie firmy Flytende Bolig na potrzeby realizacji programu pt." Domy Marzeń", który zostanie wyemitowany przez telewizję państwową NRK. Projekt jednego z najsłynniejszych skandynawskich biur projektowych Guy Design realizowaliśmy w dwóch etapach na przełomie pięciu miesięcy.

Jednostka, która została zwodowana w Bergen wyposażona została na specjalne życzenie w szereg rozwiązań energo-oszczędnych. Nad bezpieczeństwem instalacji elektrycznej czuwa kompletny  system VETUS Power Management System.

Jako jednostki napędowedoskonale sprawdziły się dwa silniki uciągowe SUZUKI DF60AVTL.

Ze względu na to, że nikt tak jak Skandynawowie nie dba o środowisko naturalne, EC40 doposażyliśmy w filtry wody szarej firmy Wavebrite, które po przefiltrowaniu wody użytkowej oddają ją za burtę w krystalicznie czystym stanie.

Jako dodatkowe ogrzewanie zastosowano kompaktowy, marynistyczny piec olejowy Kabola 7 z przepływowym podgrzewaczem wody użytkowej.

Ściany zewnętrzne wykonane zostały z materiału zamknięto-komórkowego XPS300, który został dopracowany i przygotowany na potrzeby produkcji przez naszych partnerów - firmę Waterbus.

W przypadku tego projektu zastosowaliśmy ściany o grubości 244mm zapewniające wyjątkowe właściwości izolacyjne.

 

 

DANE TECHNICZNE:

 

Kadłuby wykonane z blachy aluminiowej – gatunek 5083

WYMIARY:

- długość:                   14,90m

- szerokość:                 5,60m

- wysokość w kabinie:   2,30m

 

 

WYPOSAŻENIE :

 - w opracowaniu

facebook logo